Search - Contacts
Категории
Статьи
Комментарии
Search - News Feeds
Search - Tags
Ведический словарь

Вайшнавське свято Ґовардгана-пуджа

Шановні вайшнави! Прийміть, будь-ласка, наше скромне служіння Шрілі Прабгупаді.

 

22 жовтня 2006 року віддані Міжнародного товариства свідомості Крішни Хмельницького Центру ведичної культури відсвяткували вайшнавське свято Ґовардгана-пуджа.
Бажаючи розповісти якомога більшій кількості людей про це велике свято, вайшнавської культури, ми орендували в центрі міста приміщення Хмельницького моно театру «Кут».

Перед початком дійства віддані у яскравому вбранні запрошували індійськими піснями і танцями на вулиці усіх бажаючих прийняти участь у святі.

Зал наповнився дуже швидко: молодь, люди старшого віку, дітвора. Усміхнені привітні ваішнави , пісні, танці та небачених розмірів торт – зачарували присутніх, їх зацікавила ведична культура.

Розпочалася святкова програма з лекції, яку прочитала мтж. Гаті, мтж. Сваргалакшмі розповіла про зміст свята, про його значення у вайшнавській культурі. Віддані підготували театралізовані сценки про історію виникнення свята Говардгана-пуджа, автором яких є мтж. Віласіні. Були представленні класичні індійські танці, прочитані вірші, присвячені Крішні, яскраво виступили діти – грали ролі, співали, танцювали.

Сценки про історію виникнення свята Ґовардгана-пуджа

На завершення свята була проведена священна вайшнавська церемонія «Дамодараштака».

Кожен з гостей мав можливість особисто запропонувати Господу Дамодарі лампадку. Люди підходили з великим хвилюванням та пошаною, з  бажанням торкнутися священного дійства.

 Після проведення церемонії «головним героєм» свята став величезний торт (вагою 120 кг ), виготовлений власними силами вайшнавів місцевої громади свідомості Крішни. Він символізував «солодку гору» Ґовардган.

«Головним героєм» свята став величезний торт 

 По закінченні програми торт розрізали, шматочки упакували і роздали всім присутнім. Кожен взяв з собою часточку свята, часточку вайшнавської культури, частинку знань про Бога. Люди щиро дякували.

По закінченні програми торт розрізали 

Кожен відданий відчув внутрішнє щастя настільки, наскільки він приклав зусиль в організації і проведенні цього свята, відчув насолоду від того, що Крішна задоволений служінням.

Роздали всім присутнім

Бажаючи покращити своє служіння Господу, ми, віддані Хмельницької громади свідомості Крішни, звертаємося до всіх відданих за практичними порадами щодо кращої організації та проведення публічних програм.

                                 Будемо вдячні.

 

Харе Крішна!

Сатьявардхана  д.

мтж. Людмила

Добавить комментарий

к статье «Вайшнавське свято Ґовардгана-пуджа»